Nařízení Euro 7 je milníkem v ekologizaci mobility – říká evropský pneumatikářský průmysl

Brusel, 19. prosince 2023 – Evropská asociace výrobců pneumatik a pryže (ETRMA) vítá dohodu mezi Evropským parlamentem a členskými státy o nařízení Euro 7 pro motorová vozidla. Je to poprvé, kdy Evropská unie (EU) stanoví rámec pro omezení oděru pneumatik, který se stane čtvrtou regulovanou vlastností pneumatik po valivém odporu, přilnavosti za mokra a vnějším hluku odvalování.

„Předběžná dohoda o Euro 7 staví evropský pneumatikářský průmysl do čela čistší mobility,“ říká generální tajemník ETRMA Adam McCarthy. „ETRMA je odhodlána dosáhnout technicky spolehlivých a funkčních zkušebních metod oděru pneumatik pro všechny třídy pneumatik,“ dodává.

Nařízení zajistí soulad s úsilím Světového fóra EHK OSN pro harmonizaci předpisů pro vozidla (WP.29) o vytvoření mezinárodních pravidel týkajících se testovacích metod a limitů pro oděr pneumatik. Evropský pneumatikářský průmysl se zavázal, že v roce 2024 vynaloží značné investice na provedení tržního hodnocení, které bude použito k podpoře vývoje regulačních limitů pro oděr.

„Nařízení Euro 7 napomůže kontrole částic oděru pneumatik a vozovky a podpoří konkurenceschopnost evropského průmyslu s pneumatikami,“ pokračuje McCarthy.

Pneumatikářský průmysl nyní usiluje o rychlé dokončení aktivit v rámci OSN s cílem co nejdříve stanovit limity oděru pneumatik a dosáhnout udržitelnosti a zvýšení konkurenceschopnosti díky normě Euro 7.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na v.sarno@etrma.org

O ETRMA
Evropská asociace výrobců pneumatik a pryže (ETRMA) zastupuje téměř 4 400 společností v EU, které přímo zaměstnávají přibližně 350 000 lidí. Celosvětové tržby 14 korporátních členů ETRMA představují 70 % celkových světových tržeb a 7 z 10 světových lídrů v tomto odvětví je členy ETRMA. V rámci EU a kandidátských zemí máme silnou výrobní a výzkumnou základnu s 93 závody na výrobu pneumatik a 17 výzkumnými a vývojovými středisky.

Zdroj: ETRMA (https://www.etrma.org/)